Favoriete adressen in Zweeds Öland

Anne Bonthuis

24-02-2017 20:10:25

Romantische pastelkleurige huizen maar ook ruige kust en een ‘trollenbos’: het Zweedse eiland Öland combineert al die typisch Scandinavische elementen op slechts 1342 km². In Seasons 3 lees je het verhaal van onze redacteur Mirjam Enzerink over deze prachtige bestemming en hier delen we haar favoriete adresjes. 

Zuiden

Romantisch verblijf bij zee en fijn voor een Fika-stop B&B Strandnära Eco Hostel Dansbanevägen 3, Morbylanga Tel. 0046 (0)48536600 strandnara.com B&B Bo Pensionat, Vickleby 38693 Färjestaden Tel. 0046 0485 36001 bopensionat.se Huisgemaakt keramiek, textiel en woonaccessoires Paradis Verkstaden Paradisvägen 2 Snäckstrand 386 33 Färjestaden, Zweden Tel. 0046 (0)485 316 24 paradisverkstaden.se Lotta & Mary Hamnplanen 386 30 Färjestaden Tel. 0046 (0)485-318 81 lottaomary.com Restaurantje aan zee Sea Salt Kitchen Södra Hamnplan 5, 386 31 Färjestaden, Zweden Telefoon: 0046 (0)485 50 35 06 facebook.com/Seasalt-kitchen Steenovenbakkerij en knus café in haventje Mormors Stenugnsbageri och kaffestuga Adress: Hamnplan 9 386 95 FÄRJESTADEN Tel. 0046 (0)762758638 mormors-bageri.se Oude windmolens Een mooie verzameling staat bij Lerkaka Landwinkel in typisch Zweedse stijl met sfeervol café Gardby Lanthandel Blomkvists väg 14 386 92 Färjestaden Tel. 0046 (0)485 330 06 gardbylanthandel.net Natuurgebied Stora Alvaret Dit Unesco Werelderfgoed kent meerdere entrees langs weg 136. Eva Åkersted van Ölands Natur verzorgt Engelstalige gegidste wandelingen over het kalksteenplateau. olandsnatur.com Vuurtoren Långe Jan op het zuidelijkste puntje. In Ottenby Natuurpark, een vogelreservaat. Met klein bezoekerscentrum. Naturum Ottenby Ottenby 401 386 64 Degerhamn Tel. 0046 (0)485661200 birdlife.se/naturum-ottenby

Noorden

Zomerpaleis met leuk koffiecafé Sollidens Slott 387 92 Borgholm‎ Tel: 0485-153 56 sollidensslott.se Ook in de buurt: de imposante ruïne van Borgholm Borgholm Slott 387 22 Borgholm Tel. 0046 (0)485 123 33 borgholmsslott.se Restaurant van tv-kok Karin Fransson Hotell Borgholm Trädgårdsgatan 15-19 387 31 Borgholm Tel: 0046(0)485770 60 hotellborgholm.com Kwekerij gespecialiseerd in Pelargonium Borgholms Handelstradgard.se Malmsborgsgatan 1 387 36 Borgholm Tel. 0046(0)48510192 borgholmshandelstradgard.se Koffiebranderij en pizzabakkerij Kaffestugan i Böda Landsvägen Böda 48, 380 74 Löttorp Tel. 0046(0)485221 27 kaffestuganiboda.se Vakantieadres en landwinkel met schapenvachten van eigen kudde Solberga GArd Ramsättravägen 45 38790 KÖPINGSVIK, Sverige Tel. 0046(0)485-720 60 solbergagard.se Verse vis De havens van Sandvik en Kårehamn. Vuurtoren Långe Erik vind je helemaal in de noordkop, aan het eind van weg 136. Op het stenenstrand iets ervoor kun je fossielen zoeken. Struisvogelfarm met restaurant en winkel Marsjö Gård Marsjövägen 14 387 91 Borgholm Tel. 0046(0)485 746 20 marsjogard.se Natuur Trollenbos Trollskogen Trollskogsvägen 20 387 75 Byxelkrok naturumtrollskogen.se Mooie kustweg Hagskoksvägen tussen Byrum and Byxelkrok. Niet missen: de circa 120 kalksteenzuilen van Byrums Raukar aan de Horns Kustväg. Openluchtmuseum Himmelsberga Museum 387 92 Borgholm Tel. 0046 (0)485-56 10 22 olandsmuseum.se

Fotografie Peggy Janssen, tekst Mirjam Enzerink

Schrijf je in voor de nieuwsbrief!

Nu in de winkel!

Meer Logeeradressen